top of page

První sobota ČEZ LSF bude patřit cyklistice,na startu potkáte i Gabrielu Soukalovou a Dominika Haška

Aktualizováno: 2. 6.První sobota ČEZ Lipno Sport Festivalu bude patřit cyklistice, na startu potkáte i Gabrielu Soukalovou a Dominika Haška


Od 11. do 20. srpna proběhne v Lipně nad Vltavou a přilehlém okolí již 12. ročník populárního ČEZ Lipno Sport Festivalu, sportovně kulturní akce, která si za předchozích jedenáct ročníků získala velkou oblibu a svým významem a popularitou již přesáhla hranice jihočeského regionu. Akce je určena všem, kdo si v létě rádi užívají hezkého počasí, sportu a kultury. Sportovní náplň festivalu nabídne širokou škálu závodních i nezávodních aktivit. Svůj sport či pohybovou aktivitu si zde najdou všechny věkové kategorie, od nejmenších po největší, přičemž nezapomínáme ani na návštěvníky s handicapem. Večery budou na pláži u Lipenské přehrady patřit kulturnímu programu s řadou lákavých vystoupení a koncertů.


Hned první sobota festivalu, tedy 12. srpna bude patřit milovníkům cyklistiky. V 11 hodin odstartuje z Mariny v Lipně nad Vltavou závod ČEZ Kolem Lipna, který je vhodný pro gravel i MTB kola. Připraveny jsou trasy na 60 a 20 km včetně týmových a rodinných soutěží. Tratě jsou situovány do klidné oblastí Lipenska, mezi přehradu Lipno a rakouské hranice. Delší okruh si užijí závodníci i aktivní cyklisté, kratší trať je vhodná i pro rodiny s dětmi nebo rekreační cyklisty.


Po loňském „nultém“ ročníku letos organizátoři festivalu spojili své síly se zkušenými pořadateli Prima Cupu, jehož je ČEZ Kolem Lipna partnerským závodem a trať prošla částečnou úpravou. Po slavnostním startu v Marině v Lipně nad Vltavou se celý peloton pomalu vydá za zavádějícími vozy přes hráz Lipenské přehrady směrem do Přední Výtoně, před kterou proběhne ostrý start směrem na Vítkův kámen, nejvýše položenou zříceninu v Česku s nadmořskou výškou 1036 m.n.m. Toto stoupání poblíž osady Svatý Tomáš si účastníci delší tratě užijí hned dvakrát a bude zde připravena i horská prémie. Ani letos nebude chybět průjezd okolo Schwarzenberského kanálu, a to i na rakouské straně státních hranic.


Celkové převýšení delší 60km tratě je 1037m a přívětivých 330m u krátké 20km trasy. Občerstvovací stanice budou na trati čtyři, respektive jedna pro kratší „dvacítku“.

Tak jako celý ČEZ Lipno Sport Festival láká i slavná jména českého sportu, tak i cyklistický vrchol festivalu nabídne nevšední možnost postavit se na start vedle sportovních hvězd. Účast potvrdila mistryně světa v biatlonu Gabriela Soukalová, olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek, mistr světa ve vodním slalomu Vít Přindiš, nejúspěšnější paralympionik české historie a pravidelný návštěvník festivalu Jiří Ježek, účastnice zimních i letních olympijských her, obojživelnice Eva Vrabcová Nývltová a v neposlední řadě olympijská vítězka a ředitelka celého festivalu Kateřina Neumannová, která byla na startu i v loňském ročníku.


Změnou projde také umístění cíle závodu. Cílová brána bude situována poblíž přívozu ve Frýdavě. Po projetí cílem a občerstvení mohou závodníci využít lodní přívoz do Frymburka, který bude součástí startovného. Do místa startu a centra festivalu pak závodníci dojedou poslední 4 km v poklidném tempu po cyklostezce. V centru festivalu – v Marině Lipno nad Vltavou pak proběhne od 17 hod slavnostní vyhlášení závodu a tombola. Na slavnostní ceremoniál naváže večerní kulturní program v podobě ČEZ Energy festu s hudebním vystoupením známých kapel.


Návštěvníkům, kteří přijdou cyklistům „jen“ fandit, nabídnou organizátoři pestrou zábavu přímo v Marině v Lipně nad Vltavou. Zde bude probíhat bohatý festivalový program tohoto dne, včetně Lipánkovy lezecké stěny pro děti, cvičení Mory gym, Intersport parkouru, Škoda auto dětského dopravního hřiště a řada dalších sportovních aktivit.

738 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page