top of page

Lipno volá všechny sportovce a závodníky. V sobotu vypukne Sport Fest!


Lipno volá všechny sportovce a závodníky. V sobotu vypukne Sport Fest!

Už tuto sobotu 15. srpna vypukne na Lipně velký svátek sportu. Lipno proto volá všechny nadšené sportovce i rekreační atlety a závodníky a zve je k návštěvě bohatého sportovního a kulturního programu. Tradiční sporty jako volejbal, běh či plavání, ale i ty méně známé jako je například travní lyžování či v této době velmi populární workoutové zdolávání překážek. To vše a zcela zdarma nabídne letošní Lipno Sport Fest.

Již 9. ročník Lipno Sport Festu se uskuteční od 15. do 22. srpna 2020 v Lipně nad Vltavou. Pod rukami zkušených závodníků a trenérů se bude možné naučit například správnému veslování i moderní jízdě na paddleboardu. V prostoru pod lipenským Aquaworldem se budou odehrávat všechny stěžejní akce letošního ročníku, avšak program je rozprostřen do celého lipenského areálu. Kulturní program pak vyvrcholí pátečním koncertem přední české zpěvačky Anety Langerové.

I letos máme co nabídnout. Podařilo se nám poskládat velmi pestrý a zajímavý program a já věřím, že si jej všichni společně v duchu fair play a s myšlenkou aktivního pohybu dostatečně užijeme. Celý týden je nabitý kurzy, ukázkami tradičních i netradičních sportů, ale také ostrými závody. Všechny své síly jistě napnou závodníci v dračích lodích, které se letos výjimečně k našemu festivalu připojí,“ uvedla olympijská vítězka a hlavní tvář festivalu Kateřina Neumannová.

Zvučná jména obohatí sportovní týden

Známé tváře a úspěšní sportovci přijedou i letos předat své zkušenosti a podělit se o zážitky ze svých tréninků a závodů. Olympionik Václav Chalupa bude tradičně učit lidi veslovat, fitness instruktorka Hanka Kynychová tři dny cvičit, a zaplavat si bude také možné s paralympionikem Arny Petráčekem. Svůj um na travnaté sjezdovce předvede také mistr světa v travním lyžování Jan Němec.

Bohatý doprovodný program nejen s lišákem Foxem

Ke sportu bude také po celý týden, zejména malé návštěvníky, vybízet maskot lipenského areálu lišák Fox. Se svým animačním týmem je připraven děti zabavit i pobavit. „Každý den je nabitý nejen sportovními kurzy, závody a ukázkami, ale také zábavou s našim oblíbeným Foxem. Pravidelně se s ním můžete potkat v animačním stanu a také při každodenní lišákově diskotéce,“ doplnila informace o doprovodném programu mluvčí Lipna Olga Kneiflová. Připomněla také tradiční pohádky pro děti a páteční koncert Anety Langerové, který bude vrcholem kulturního programu festivalu.

Pátek bude patřit handicapovaným

Protože sport je pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví či omezení, bude celý páteční program festivalu věnován handicapovaným sportovcům. Centrum Paraple si připravilo například trenažér na handbike i paddleboardy se sedačkou. Všichni plavci pak mohou poměřit své síly s paralympionikem Arnym Petráčkem.

Jsem ráda, že se letošní ročník bude moci uskutečnit. Podpora všech partnerů je pro nás velmi důležitá. Společnost ČEZ celé akci pomáhá nejen finančně, ale i svými aktivitami, jako jsou paddleboardy, Energy zona, Oranžové kolo, jehož výtěžek jde opět na charitu.“, doplňuje spoluzakladatelka a spolupořadatelka akce Kateřina Neumannová

Generálním partnerem Lipno Sport Fest 2020 je:


Fotografie z loňského ročníku: https://photos.app.goo.gl/s6eToWMidZCutJMQ7

69 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page