top of page

Do Lipna nad Vltavou míří už 12. ročník ČEZ Lipno Sport Festivalu. Prožijte s námi léto plné sportu

Aktualizováno: 27. 6.Na tradici předchozích úspěšných ročníků navazuje letošní již 12. ročník ČEZ Lipno Sport Festivalu, který opět nabídne atraktivní sportovní a kulturní program pro všechny věkové skupiny. Od pátku 11. srpna do neděle 20. srpna se Lipno nad Vltavou stane sportovně - kulturním centrem jihočeského regionu a přinese řadu novinek a významných hostů.


Zázemí festivalu najdou návštěvníci opět na pláži pod Aquaworldem Lipno, kde bude nejenom relaxační ČEZ Energy zóna, ale i další vybavení pro sport, odpočinek a gastronomii. Na novém pódiu se budou vyhlašovat výsledky sportovních soutěží a denně od 17 hodin bude i místem hraných pohádek pro děti pod názvem „ Pohádkové léto s dm“. Bohatý sportovní a kulturní program najdete na www.lipnosportfestival.cz .


ČEZ Lipno sport festival je však i nadále zejména o sportu. Doposud oblíbené disciplíny letos podpoří spojení s novými partnery akce a na děti tak čeká například lezecká stěna, baseball, street basketbal, letní biatlon a spousta dalších klasických i moderních sportů. A samozřejmě na vás budou čekat i skvělí lektoři. Parkour bude probíhat pod vedením úspěšného českého reprezentanta v parkuru a aktuálně bronzového medailisty ze světového poháru ve Francii Jardy Chuma. Festivalovou premiéru si odbyde i slackline, kde se můžete těšit na naší přední slacklinerku Annu Hanuš Kuchařovou.


Všem ženám, ale i mužům, bude tradičně věnované každodenní dopolední cvičení s oblíbenými lektory jako jsou Hanka Kynychová a Roman Ondrášek. Nově se chystá také cvičení pro děti do 10 let. V neděli 13. srpna se po hladině jihočeského moře rozjedou všechna možná plavidla a na startu tohoto malého závodu bude stát i kajakář a mistr světa z roku 2017 Vít Přindiš a mistryně Evropy na kajaku Amálie Hilgertová. Na lodích se bude nově konat i večerní vyjížďka s průvodcem.


Ti největší soutěživci si jistě nenechají ujít dvě největší sportovní výzvy, kterými bude v sobotu 12. srpna cyklistický závod ČEZ kolem Lipna a v závěru festivalu běžecký ČT Lipenský půlmaraton. Cyklozávod je vhodný pro MTB i Gravel kola. 60 km dlouhou trať ocení spíše trénovanější cyklisté, trať dlouhou 20 km zvládne každý, včetně rodin s dětmi. Startujeme v areálu festivalu a jede se po „klidové“ straně Lipna.


Běžecký vrchol sportovního programu zajistí v neděli 20. srpna ČT Lipenský půlmaraton. Poběží se v krásném terénu v okolí lipenské přehrady po nové trati, ale ani tentokrát nebude chybět běh přes Stezku korunami stromů. Přes vrchol Stezky povede i kratší 10km trať Radiožurnálu.


Není překvapením, že i dvanáctého ročníku festivalu se zúčastní řada známých osobností ze světa kultury a sportu. Už tradiční je účast volejbalistů VK ČEZ Karlovarsko a VK Jihostroje České Budějovice, kteří si spolu opět zahrají plážovou exhibici. Festival už by se snad ani nemohl konat bez návštěvy a aktivní účastni paralympionika Jiřího Ježka a veslaře Václava Chalupy. Účast v obou velkých závodech přislíbila i bývalá lyžařka a běžkyně Eva Vrabcová Nývltová. Běžecký závod přiláká také maratónkyni Marcelu Joglovou.


Úterý 15. srpna pak bude na festivalu patřit paralympionikům a do plavecké soutěže se zapojí i paralympijský vítěz Arny Petráček.


Na návštěvě festivalu se ale ředitelka akce Kateřina Neumannová domluvila i s hvězdami nejzářivějšími. V den cyklistického závodu ČEZ Kolem Lipna se na festivalu ukáže biatlonová mistryně světa Gabriela Soukalová a hokejový gólman, olympijský vítěz Dominik Hašek. Druhý víkend festivalu se budete mít možnost na startu závodu a při autogramiádě setkat s Evou Adamczykovou, olympijskou vítězku a mistryní světa ve snowboardcrossu.


A jak dodává ředitelka festivalu Kateřina Neumannová: „ČEZ Lipno sport festival už dávno není malým sportovním festivalem, ale akcí přesahující svým významem hranice jihočeského regionu. Mám z toho velkou radost. Přípravě akce věnujeme s týmem kolegů velké množství času a energie. Budu se těšit na všechny hosty z řad skvělých sportovců i veřejnosti, kteří s námi stráví kus léta nabitý sportem, kulturou a zábavou. Navíc si budu moci stoupnout na start běžecké desítky i se svou dcerou, což je naše letošní rodinná výzva.


1 236 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page