top of page

ČEZ Kolem Lipna 2023 určený příznivcům gravel a horských kol opět nevynechá Vítkův hrádek


Nádherné terény mezi hladinou Lipna, naší největší vodní plochy, a rakouskými hranicemi se středobodem v podobě Vítkova kamene, nejvýše položeného hradu u nás, budou i v letošním roce příležitostí pro příznivce gravel a MTB bicyklů stát se součástí největšího sportovního outdoorového festivalu v České republice. A to v rámci akce určené nejen pro hobby jezdce s názvem ČEZ Kolem Lipna 2023. Zárukou vysoké kvality festivalu i jeho cyklistické součásti je jméno ředitelky festivalu Kateřiny Neumannové, jakož i zkušený organizátor cyklistických akcí společnost BBS pro.


ČEZ Lipno Sport Festival napíše v letošní roce již dvanáctou kapitolu. ČEZ Kolem Lipna se však pojede teprve podruhé. A jak říká Kateřina Neumannová, loňský ročník považují organizátoři za spíše nultý. Kromě zážitku pro účastníky, kterých se v dost nepříznivém počasí vydalo na dlouhou i krátkou trasu víc jak 200, totiž pomohl vychytat některé organizační detaily a to i na základě zpětné vazby od samotných účastníků.

Dvě trasy tentokrát o délce 60 a 20 km zůstávají, ale byly oproti ročníku 2022 upraveny. Náročná stoupání kolem Vítkova hrádku si účastníci užijí dokonce dvakrát, ale cíl je situován po dlouhém sjezdu od Medvědího vrchu a závěrečné rovinaté části podél vodní nádrže u přívozu ve Frýdavě.


celý článek

735 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page