ČT Lipenský půlmaraton v rámci závěrečného víkendu srpnového ČEZ Lipno Sport Festivalu se nově poběží už v sobotu 24. srpna. Nejdelší distanci doplní závod na 10 km na nové trati, chybět opět nebude rodinný běh na 3 km a dětské distance. Registrace na populární závod, který v loňském roce přilákal více než čtyři sta startujících, jsou nyní až do konce března za zvýhodněnou cenu.
Důvod přesunu závodního dne z tradiční neděle je jednoduchý: sobotní večer patří ČEZ Energy festu, který si tak účastníci běhů budou letos moci vychutnat v plné parádě bez předstartovního stresu. Nové je rovněž umístění cíle závodu a místo závěrečného průběhu Marinou Lipno bude čekat finišerská brána na závodníky u dolní stanice lanovky na Kramolín zhruba 500 metrů od areálu festivalu. Úpravou pak prošla i trasa desetikilometrové trati, na níž se chystá obhájit loňské prvenství česká atletická naděje Anna Málková. „Vloni to byl krásný závod i zážitek. Bylo to náročné, ale moc jsem si to užila. Moc se těším, že si to letos zopakuji“ říká.
Kdo se bude chtít poměřit s půlmaratonskou distancí, ten se musí opět připravit na náročnou trasu v pravděpodobně horkém počasí. Odměnou každému odvážlivci ale bude atraktivní trasa v klidové části Lipenské přehrady, jejímž „highlightem“ je průběh populární Stezkou v korunách stromů na vrcholu Kramolína. Na celkem 615 metrech převýšení navíc čeká i horská prémie, která bude vítanou kořistí pro ambiciózní běžce. A závod je rovněž vypsaný jako letošní MČR veteránů v horském trailu.
První startovní výstřel zazní předposlední srpnovou sobotu ve festivalovém centru v Marině Lipno již v 9:30, kdy program odstartují dětské běhy na 400 a 800 metrů. Hlavní závody pak mají začátek v 10:45, na odpolední vyhlášení výsledků pak naváže i účastnická tombola, která letos nabídne zajímavé ceny včetně jízdního kola.
Registrace na všechny distance již probíhá na webu www.lipnosportfestival.cz/beh/, kde zájemci najdou veškeré informace. Až do konce března je pak možné pořídit startovné na ČT Lipenský půlmaraton za zvýhodněnou cenu 350 Kč, resp. 200 Kč na trať 10 km, poté ceny o stokorunu vyskočí. Nejvíc pak zaplatí ten, kdo se přihlásí až na místě v den závodu. Startovné na tříkilometrovou trať činí 100 Kč až do 22. srpna, na místě bude o padesátikorunu dražší. Děti na 400 a 800 metrů startují zdarma. Po loňském úspěchu pak opět běží i registrace týmů do soutěže družstev.

Zveřejněno: 25. 2. 2024