Desetidenní maraton sportu i zábavy jen pár dnů po skončení letních olympijských her v Paříži. Už 13. ročník ČEZ Lipno Sport Festivalu proběhne v termínu 16.–25. srpna a jeho organizátoři odhalují další programové novinky včetně hudebních interpretů, jejichž vystoupení orámují oba festivalové víkendy. A opět dorazí české sportovní osobnosti.

„Festival nabídne program nabitý hvězdami sportu a hudby s nepřeberným množstvím sportovních a kulturních aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií, jednotlivce i celé rodiny,“ říká ředitelka festivalu Kateřina Neumannová.

Atraktivní akce návštěvníkům tradičně nabízí možnost vidět, a především na vlastní kůži vyzkoušet desítky sportů po boku současných i bývalých úspěšných reprezentantů. Letos již svou účast potvrdila např. olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Adamczyková, dvojnásobná vítězka wimbledonské čtyřhry Barbora Strýcová či majitel stříbra z olympijských her v Londýně, kajakář Vavřinec Hradilek.

Festivalovou atmosféru okusí i někdejší úspěšní profesionální cyklisté Roman Kreuziger a Zdeněk Štybar. Prakticky rovnou z olympijské Paříže přijedou plážoví volejbalisté, úřadující mistři světa Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem či fleretista Alexander Choupenitch, jehož ve městě nad Seinou čeká obhajoba bronzu z her v Tokiu. „Pevně věřím, že na Lipně uvidíme i medaile z Paříže,“ usmívá se Kateřina Neumannová.

Nabitá hvězdami bude i kulturní část festivalu. V pátek 16. srpna se návštěvníci mohou těšit na vystoupení zpěvačky Lenny a Davida Kollera, o den později se o pódium podělí Sebastian s Ewou Farnou. Druhý festivalový pátek 23. srpna pak vystoupí se svou kapelou Michal Hrůza a po něm legendární Olympic. A v sobotu 24. srpna se představí Aneta Langerová a znovu Ewa Farna.

Sportovními vrcholy obou festivalových víkendů pak budou tradiční závody. Na přípravě cyklistické trati se podílel desetinásobný účastník Tour de France Roman Kreuziger, jenž bude i závodit. V neděli 18. srpna se jede bikerský a gravelový podnik ČEZ Kolem Lipna na tratích 60 a 20 km (Sazka Dvacítka). A sobota 24. srpna bude patřit běžcům, kteří se postaví na start oblíbeného ČT Lipenského půlmaratonu či závodů na 10 km (ON Desítka) nebo 3 km. Registrace stále běží na www.lipnosportfestival.cz.

Další sportovní klání se pak konají v průběhu celého festivalu. K dispozici bude třeba Sazka pumptrack. Chystají se také soutěže v basketbalu 3×3. Ty budou probíhat za účasti basketbalových klubů ve dnech 19.-22. srpna a 23. srpna se návštěvníci mohou těšit na exhibiční utkání národních týmů mužů i žen, exhibici basketbalistů na vozíku i autogramiádu basketbalových osobností. O dva dny později pak proběhne paralympijský den za účasti reprezentantů s možností vyzkoušet na vlastní kůži některou z disciplín handicapovaných sportovců.

Kompletní program festivalu a všechny novinky najdou fanoušci aktivního životního stylu na www.lipnosportfestival.cz.

ČEZ Lipno Sport Festival

16.–25. 8. Každodenní program pro celé rodiny
16. 8. Koncerty – Lenny a David Koller
17. 8. Koncerty – Sebastian, Ewa Farna
18. 8. Cyklozávod ČEZ Kolem Lipna (60 km) a Sazka Dvacítka (20 km)
19.–23. 8. Basketbal 3×3 včetně závěrečného turnaje
23. 8. Autogramiáda basketbalových osobností, koncert Michala Hrůzy a kapely Olympic
24. 8. ČT Lipenský půlmaraton, ON Desítka, koncert Anety Langerové a Ewy Farny
25. 8. Paralympijský den

Zveřejněno: 14. 6. 2024