Letní svátek sportu a hudby na Lipně letos přichystal mnoho zábavy pro všechny věkové skupiny. Festival odstartuje 16. srpna a potrvá až do 25. srpna, kdy si mohou jednotlivci i rodiny na pláži pod Aqualandem Lipno denně užít bohatý program a vyzkoušet si různorodé aktivity. Senzací pro velké i malé bude parkourový areál INTERSPORTU, který je již druhým rokem hlavním partnerem akce. Své triky každý den předvede zlatý medailista Světového poháru v parkouru Jarda Chum. Parkurové hřiště bude letos rozšířené o nové překážky a doplněné také o miniParkour s dětskými překážkami pro nejmenší.

„Ukázat malým i velkým krásu sportu v jeho různých podobách je náš velký sen. Máme samozřejmě velkou radost z úspěchů Jardy Chuma, a hlavně z toho, že parkour zajímá a baví malé i velké a chtěli by se mu třeba v budoucnu věnovat. Atmosféra na Lipně je každý rok skvělá, každý si tam najde něco svého,“ zve na sportovní událost Lucie Kuricová, marketingová ředitelka Intersportu ČR. Festival nabídne také řadu dalších atraktivních zážitků – příchozí si budou moct vyzkoušet například pumptrack – okruh pro jízdu na kole s vlnami a klopenými zatáčkami, basketbal 3×3, vodní pólo, různé druhy cyklojízd i baseball. Zúčastnit se mohou také ranní rozcvičky s výběhem a podobně. Pro děti bude kromě zmíněného parkouru připravena také lezecká stěna, streetdance, dopravní hřiště či sportovní zábavní park. Denní program budou navíc vždy provázet atraktivní soutěže – podrobný program najdete zde.

Hvězdy letošního 13. ročníku
Celkově je ČEZ Lipno Sport Festival koncipován tak, aby mohli návštěvníci vidět, ale především na vlastní kůži zažít a vyzkoušet desítky sportů – to vše po boku současných i bývalých úspěšných reprezentantů. Letos se můžete těšit na bývalou běžkyni na lyžích a cyklistku, olympijskou vítězku a mistryni světa v běhu na lyžích Kateřinu Neumannovou. Festivalovou atmosféru podpoří také někdejší úspěšný profesionální cyklista Roman Kreuziger, který se podílel na přípravě cyklistické trati letošního tradičního závodu. Na Lipno Sport Festival dorazí i další sportovci a reprezentanti z různých odvětví, jako je například plážový volejbal, kanoistika, tenis, šerm či snowboard.

Kulturní část festivalu zahájí už první festivalový den zpěvačka Lenny a David Koller, v dalších dnech se publikum může těšit na Michala Hrůzu s kapelou a legendární Olympic. Šňůru koncertů završí druhý festivalový víkend Aneta Langerová a Ewa Farna.

Tradiční lipenské závody
Oba festivalové víkendy nabídnou tradiční závody se sportovními hvězdami – v neděli 18. srpna se pojede cyklistický závod 60 a 20 km ČEZ Kolem Lipna. Na přípravě cyklistické trati se podílel desetinásobný účastník Tour de France Roman Kreuziger, který bude také závodit. Závod je vhodný i pro MTB a Gravel kola. Běžcům pak bude patřit další víkend: 24. srpna je na programu start oblíbeného ČT Lipenského půlmaratonu, dále také závodů na 10 km (ON Desítka) nebo 3 km.

Neděle 25. srpna, což jsou přesně tři dny před slavnostním zahájením letošních paralympijských her v Paříži, bude vyhrazena sportovcům s handicapem. Návštěvníci festivalu dostanou možnost nejen poznat, ale také si vyzkoušet na vlastní kůži celou škálu parasportů.

O společnosti:
Prodejny INTERSPORT v České republice jsou součástí obchodní organizace INTERSPORT Austria. V současné době provozují celkem 38 prodejen a zaměstnávají ke 400 zaměstnancům. Společnost nabízí oblečení a obuv na sport i pro volný čas. S výběrem sportovního vybavení vždy pomohou odborní poradci, kteří jsou často sami nadšenými sportovci. Prodejny navíc nabízí službu servisu sportovního vybavení jako je oprava kol nebo seřízení lyží.

Zveřejněno: 5. 7. 2024