Společnost Sazka je novým hlavním partnerem ČEZ Lipno Sport Festivalu, jehož 13. ročník se již nyní intenzivně připravuje. V termínu od 16. do 25. srpna 2024 se tak lidé mohou těšit na desetidenní maraton nabitý sportovními aktivitami, workshopy, závody a večerními uměleckými vystoupeními. Festival, který se z malých začátků vypracoval mezi jeden z největších sportovně-kulturních eventů v České republice, loni přilákal rekordních 50 tisíc návštěvníků. Druhým hlavním partnerem zůstává Intersport.

„Z Lipno Festu se postupně stal jeden z nejlepších sportovních festivalů v ČR. Sazka je velkým podporovatelem českého sportu, a proto jsme se rozhodli s akcí spojit a pomoci ji dále rozvíjet,“ říká Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Sazka. „Chceme se soustředit především na cyklistiku pro amatéry a celé rodiny. Návštěvníci se mohou těšit například na naši pumptrack zónu, kde si vyzkouší jízdu na BMX kolech. Připravujeme pro ně také závod pro hobíky na trati 20 km, s názvem Sazka dvacítka,“ dodává Jonák.

Ředitelka festivalu a olympijská vítězka Kateřina Neumannová si uvědomuje, že laťka je nasazená hodně vysoko. „Už teď mohu slíbit, že opět nabídneme program doslova nabitý hvězdami sportu a hudby i nepřeberným množstvím sportovních a kulturních aktivit pro všechny věkové kategorie, jednotlivce i celé rodiny. Věřím, že přilákáme i sportovce, kteří budou závodit v Paříži,“ řekla Neumannová. O účasti špičkových českých olympioniků se již nyní jedná.

Sportovní program pro všechny i večerní zábava

Festival tradičně nabízí možnost vyzkoušet si desítky sportů po boku současných i bývalých úspěšných reprezentantů. V minulosti se na Lipně představili například Eva Adamczyková, Gabriela Soukalová, Vít Přindiš a další. K dispozici jsou lekce jógy, pilates, spinningu, crossfit, lezecké workshopy, paddleboarding, aquazorbing a mnoho dalšího.

Pro milovníky cyklistiky se v neděli 18. srpna chystá závod ČEZ Kolem Lipna na tratích 60 a 20 km, který letos nově ponese rukopis desetinásobného účastníka Tour de France Romana Kreuzigera. Ten by měl dokonce osobně závodit. Běžci si pak mohou změřit síly v oblíbeném ČT Lipenském půlmaratonu či závodech na 10 nebo 3 km, který je na programu v sobotu 24. srpna.

Atmosféru festivalu dokreslí večerní umělecká vystoupení v rámci ČEZ Energy Festu. Vedle hvězd české hudební scény se na pódium připravuje i výkvět divadelní scény. Loni diváky ohromil například pražský Cirk La Putyka.

Dlouhodobá partnerství a budování stálé klientely

Festival se může pochlubit řadou dalších silných partnerů, mezi které patří Mora, Gumotex, ČPP, Intersport, Madeta, Česká televize, Koloshop a Škoda. Festival podporují i Jihočeský kraj a Rodinný areál Lipno.

„Všechny partnery aktivně zapojujeme do plánování a přípravy programu,“ říká Kateřina Neumannová. „Cílem je najít společně co nejefektivnější a nejzajímavější prezentaci jejich brandu a businessu,“ prozradila.

Festival si za dobu svého konání vybudoval stálou klientelu, o čemž svědčí i vysoká poptávka po ubytování v termínu festivalu. Ihned po jeho skončení přicházejí dotazy a objednávky na termín dalšího ročníku.

Zveřejněno: 29. 2. 2024