Ani letos nemůže chybět v programu ČEZ Lipno Sport Festivalu závodní výzva pro bikery a pro nedočkavce jsou připraveny zvýhodněné ceny za včasnou registraci do konce března. Přihlásit je možné už nyní na festivalovém webu. Tradiční lákadlo prvního festivalového víkendu se jede v neděli 18. srpna na tratích 60 a 20 km a do přípravy se letos zapojil i Roman Kreuziger, bývalý profesionální závodník.

„Horská kola a Šumava mají v mém srdci speciální místo a jsem proto nesmírně ráda, že i letošní ročník lipenského festivalu nabídne možnost prožít nefalšovanou závodní atmosféru jak ambiciózním chrtům, tak nadšeným rekreačním cyklistům. Široká veřejnost navíc dostane už tradičně šanci napřímo poměřit síly s řadou známých osobností, které se opět chystají na start,“ říká ředitelka ČEZ Lipno Sport Festivalu a účastnice olympijského závodu horských kol na OH v Atlantě Kateřina Neumannová.

Delší trasa v délce 60 km, která je vypsaná zvlášť pro kategorie MTB a Gravel, prověří nohy startujících víc než tisícimetrovým převýšením a zavede závodníky přes Vítkův kámen až téměř k rakouské hranici a poté zpět k Lipnu. Kromě souboje o pořadí v cíli bude lákadlem pro ambiciózní jezdce i horská prémie na 43. kilometru. Kratší dvacetikilometrová distance s převýšením 300 metrů povede na dohled od lipenské hladiny a vedle mužské a ženské kategorie je speciálně vypsaná i pro děti.

„Mým osudem se sice stala silniční cyklistika, horská kola ale byla vždy součástí mého života nejen jako součást přípravy, ale rovněž jako ideální náplň rodinného programu. Mám radost, že se mohu podílet na přípravě letošního ročníku závodu, který nabízí skutečně atraktivní trasy pro jezdce všech úrovní,“ poznamenal Roman Kreuziger, desetinásobný účastník Tour de France, který se chystá závod absolvovat v sedle kola.

Obě trasy slavnostně odstartují v 11 hodin ve festivalovém centru v Marině Lipno, ostře se začne šlapat do pedálů po pětikilometrové neutralizaci za vodícími vozy. Cíl bude čekat na opačné straně přehrady ve Frýdavě, odkud se startující vrátí na „festivalový“ břeh přívozem do Frymburka (jízdné je součástí startovného) a poté lehce po cyklostezce podél Lipna.

Registrace na obě trasy již probíhá na webu www.lipnosportfestival.cz/cyklo/, kde zájemci najdou veškeré informace. Až do konce března je pak možné pořídit startovné na delší trať za zvýhodněnou cenu 400 Kč, resp. 150 Kč na kratší trať, poté ceny o stokorunu vyskočí. Nejvíc pak zaplatí ten, kdo se přihlásí až na místě v den závodu. Pro děti do 15 let platí trvalá cena 100 Kč. Současně je možné registrovat minimálně tříčlenné týmy do soutěže družstev.

Zveřejněno: 28. 2. 2024